کارگو – کارگو هوایی – کارگو زمینی

۱۳۹۸/۱۰/۱۳

کارگو – کارگو هوایی – کارگو زمینی

در ادبیات معمول جهان کارگو (cargo) به محصول یا کالایی گفته می شود که قرار است توسط حاملی به صورت حمل هوایی، حمل زمینی و یا حمل دریایی حمل شود.

اما در کشور ما ایران، هر کس تعریف خاصی از کلمه کارگو (cargo) دارد.

در این مقاله قصد داریم تا به موارد از جمله کارگو هوایی ، هزینه کارگو ، گارگو بار ، کارگو بار مسافر و به نحوه عملکرد صادرات هوایی و کارگو فرودگاه امام خمینی بپردازیم.

 

کارگو در ادبیات انگلیسی

در دیکشنری از کلمه کارگو بدین شکل یاد شده است :

 

All articles, goods, materials, merchandise, or wares carried onboard an aircraft, ship, train, or truck, and for which an air waybill, or bill of lading, or other receipt is issued by the carrier. It includes livestock, but usually does not include bunkers (fuel for powering the vessel or vehicle), accompanying baggage, vessel or vehicle’s equipment and spare parts, mail, and stores. Personnel carried onboard are classified as crew or passengers.

 

ترجمه متن فوق بدیل گونه است که : تمامی مواد، کالاها، مصالح،مال التجاره که به صورت حمل هوایی، دریایی و یا زمینی حمل می شود که دارای بارنامه هوایی،دریایی و زمینی است و یا دارای هرگونه رسید حملی از شرکت حمل کننده است ائم از چهارپایان، لوازم شخصی مسافران،اجزا و قطعات لوازم خودرو و …،نامه و حتی چمدان های همراه مسافر در کابین که توسط هواپیما حمل میشوذ را کارگو می نامند.

کارگو - کارگو هوایی - کارگو زمینی

کارگو هوایی

به مجموعه اقداماتی که جهت حمل بار هوایی انجام میشود کارگو هوایی میگویند. این نوع حمل در قالب کارگو بار تجاری و کارگو بار مسافر می باشد.

این اقدامات میتواند برای بار های ورودی به کشور و بار های خروجی از کشور باشد که برای بار های خروجی از کشور این اقدامات توسط کارگو فرودگاه امام خمینی یا پایانه هوشمند صادرات انجام می شود.

هزینه ارسال بار که بعضا به اشتباه آن را هزینه کارگو نیز آن را میشناسند برای هر مسیر و هر وزنی متفاوت است.

ممکن است شما کارگو ای از آلمان به ایران داشته باشید که هزینه کارگو هوایی این کالا بسته به ایرلاین، ابعاد و وزن آن متغیر باشد.

 

چه عواملی بر هزینه کارگو هوایی تاثیرگذار است؟

عوامل تاثیر گذار بر هزینه کارگو هوایی به شرح زیر است:

ترم حمل ( قرارداد حمل )

آیا کارگو بار مسافری است یا کارگو بار تجاری

مبدا و مقصد محموله کجاست

ماهیت کالا ( آیا بار کالای عمومی است یا کالای خطرناک )

وزن و ابعاد محموله چقدر است؟

آیا باید با هواپیما کارگو ( فریتر ) حمل شود یا هواپیما مسافربری

 

ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی

حمل بار هوایی از تهران از طریق ترمینال کارگو فوردگاه امام خمینی یا همان پایانه هوشمند صادرات انجام میپذیرد

 

تعابیر ایرانیان و بازرگانان ایرانی از کلمه کارگو

در صنعت حمل و نقل و بازرگانی خارجی هر کس بسته به نوع فعالیت خود از این کلمه برداشت خاصی میکند.

مثلا آن دسته از هموطنانمان  که در چین زندگی میکنند و یک انبار را اجاره میکنند تا بار های بازرگانان را به سمت ایران به صورت حمل کانسولیدیت بفرستند به خودشان میگویند کارگو.

مثلا کارگو ما توی گوانجو هستش!! که با توجه به تعاریف فوق برداشت غلطی از کسب و کار خود دارند.

بعضی از فعالان حوزه صادرات هوایی بر این باورند که این کلمه فقط به بار های هوایی اطلاق میشود.

یا حتی شرکت هایی که از ترکیه بار کانسولیدیت به سمت ایران حمل میکنند نیز به نحوه کسب و کار خود میگویند کارگو.

 

کارگو بازرگانی پرشین

در کارگو پرشین محصولات مورد نظر از سطح جهان خریداری می شود و سپس بسته بندی می شود و به ایران به صورت هوایی ارسال می شود و سپس پیک شرکت آن را در منزل مقصد تحویل می دهد.

برای ارسال بارهای به صورت عمده با وزن زیاد به ترانزیت و با کشتی ارسال می شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

تماس – تلگرام – واتس اپ

۰۰۹۰۵۵۳۵۵۵۵۳۳۳
۰۰۹۰۲۵۸۲۶۳۷۹۷۸

 

کارگو – کارگو هوایی – کارگو زمینی

این مطلب را منتشر کنید

آیا این مطلب را پسندیدید

0

مطالب مرتبط

نحوه انتقال پول به خارج از کشور

نحوه انتقال پول به خارج از کشور شاید زمانی که صحبت از انتقال ارز می شود اولین راهی که به ذهن بیشتر ما می رسد، استفاده از سیستم بانکی سنتی است. که البته بهتر است آخرین روش باشد! چرا که استفاده از این روش با توجه به روش های جدیدی که برای انتقال پول ایجاد شده است نه تنها هزینه زیادی دارد بلکه مدت ...

رشد جدید نقدینگی مربوط به پول است

رشد جدید نقدینگی مربوط به پول است یک کارشناس پولی و بانکی با اشاره به رشد ۲۸ درصدی نقدینگی گفت: انباشت تورمی که در گذشته حادث شده اکنون در حال آزاد شدن است و رشد جدید نقدینگی هم که اتفاق می افتد بیشتر بصورت پول نمود دارد. علی سعدوندی در مصاحبه با رادیو گفت: متاسفانه رشد نقدینگی در کشور به 28 درصد ...

کرونا بیشتر فرودگاه‌های کشور را تعطیل کرد

کرونا بیشتر فرودگاه‌های کشور را تعطیل کرد فارس/ سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: با شیوع کرونا در برخی فرودگاه های کشور هیچ پروازی انجام نمی‌شود. در برخی فرودگاه ها بیش از ۹۰ درصد پروازها کاهش یافته است و در برخی دیگر از فرودگاه‌ها ۷۵ درصد پروازها کاهش یافته است. رضا جعفر زاده در در تشریح آخرین وضعیت ضدعفونی فرودگاه ها و کنترل بیماری ...

خرید آنلاین از ترکیه

خرید آنلاین از ترکیه موضوع این مقاله ما به خرید مستقیم از ترکیه و خرید آنلاین از ترکیه اختصاص یافته است. همان طور که می دانید ترکیه یکی از کشورهای سرشناس در زمینه نساجی و تولید پوشاک با کیفیت و مد روز در سطح دنیا است و این موضوع سبب شد که امروزه کشور ترکیه جایگاه بسیار خاص و مهمی در دنیا داشته باشد ...

بلاگ پرشین

پرشین را در دنبال کنید